
Критика към поддръжката на парк “Рила” отправи общинският съветник Гичка Михайлова на днешното заседание на местния парламент в Дупница. Тя изказа позицията си по повод приемането на докладна записка за закръгляване сумата на 1 час платено паркиране в Дупница от 0,51 на 0,50 евро, в която е включено измененение за паркинга при парка, който вече ще е платен целогодишно.
“Вярно е, че паркът е единственият ни туристически обект, тъй като явно кметът отказва да развива туризма. Съмнявам се, обаче, в мотивите за целогодишната такса на паркинга. Посочено е, че те са свързани с поддръжката и почистването на площта, но истината е, че причината е липсата на достатъчно средства за самоиздръжката на “Паркинги и гаражи””, каза Михайлова и сподели впечатленията си, че персоналът за поддръжка на парка е намалял на трима души, които не смогват да се грижат добре за чистотата. Вследствие на това след почивните дни кошчетата в понеделник сутрин преливат от боклуци. Тя обърна внимание на факта, че от 18 съществуващи, работещите тоалетни са само 6, което е крайно недостатъчно предвид големия поток от хора, които посещават парка и призова местната управа останалите санитарни възли да бъдат своевременно приведени в състояние, годно за ползване.
Dupnicanews.EU